Forrás Lelki Segítők Egyesülete Telefon/fax: (52) 492-757
Fordulópont Rehabilitációs Intézmény Mobiltelefon: 20-2268270
Forrás Mentálhigiénés Központ Telefon:52/492-757

Plakátpályázat: „Legyen más a szenvedélyed!"címmel

A Debreceni Kábítószerügyi Egyeztető Fórum a  Forrás Lelki Segítők Egyesületével együttműködve plakátpályázatot hirdet
„Legyen más a szenvedélyed!"címmel.

Beadási határidő: 2021. szeptember 20.

Pályázat célja:
Szeretnénk, ha az alkotók munkáikon keresztül mutatnák be, mit jelent az, hogy az élményt keressük, ne a drogok okozta hatásokat. Olyan nem hagyományos drogprevenciós módszerek megtalálása, amelyek a fiatalok, kamaszok által igényelt élménykeresés-állapotát elősegíti. Más alternatívák bemutatása, lehetőségek feltárása: zene, tánc, hiphop, képzőművészetek, harcművészet, színjátszás, önismereti tréningek. Ezen módszerek elősegíthetik, hogy a fiatalok drogok nélkül is képesek legyenek elérni a kívánt, számukra pozitív /serkentő vagy nyugtató / élményt, állapotot. A plakát tartalma lehet akár egy személyes tapasztalati élmény általi kötődés bemutatása. Az alkotások fő témája lehet továbbá az, hogy milyen új lehetőségek tárulhatnak elénk, amelyet már tapasztalnak, vagy szívesen látnának a jövőben.

Pályázók köre: általános iskola felső tagozata, szakközépiskolások

Bővebb információ ide kattintva tekinthető meg.